Rok szkolny 2017/2018 rozpoczynamy dnia 4 września 2017r. o godzinie 8.45. Dojazd do szkoły autobusem szkolnym wg dotychczasowego rozkładu. Odjazd w dniu rozpoczęcia o godzinie 11.00.
ROK SZKOLNY 2017/2018
PODRĘCZNIKI 2017/2018
W załączniku znajduje się wykaz podręczników na nowy rok szkolny. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej czyli klasy od pierwszej do siódmej otrzymają podręczniki zakupione przez szkołę. Rodzice zakupują podręczniki i ćwiczenia do religii zgodnie z wykazem i wg wskazówek nauczyciela.
Rodzice wychowanków oddziału przedszkolnego zakupują podane karty pracy zgodnie z wykazem.
23 czerwca podobnie jak w tysiącach polskich szkół i u nas odbyło się zakończenie roku szkolnego. Na uroczystym apelu zostały wręczone nagrody, wyróżnienia, stypendia, podziękowania i najważniejsze - świadectwa z wyróżnieniem. Po wakacyjnych życzeniach był występ artystyczny uczniów klasy III i IV. Jeszcze tylko odbiór świadectw i WAKACJE!
Zapraszamy do galerii
W przeddzień zakończenia roku szkolnego przedszkolaki z naszej szkoły wybrali się na piknik na pobliską łakę. Byały zabawy ruchowe, konkursy i gry. Całość dopełniła wspaniała pogoda i przepyszne "imienne" babeczki. Bardzo dziękujemy, były przepyszne.
Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za całoroczną współpracę.
Zapraszamy do galerii
Dzień Dziecka w naszej szkole
2 czerwca 2017 roku w naszej szkole na boisku szkolnym odbył się Dzień Dziecka, który przeżyliśmy na sportowo.
Na początku była rozgrzewka, którą poprowadziła pani Bogumiła Przybysz. Na boisku było przygotowanych 11 stanowisk z zadaniami dla uczniów. Dotyczyły one m.in.: pierwszej pomocy, igrzysk olimpijskich, segregowania śmieci, wiadomości o dyscyplinach sportowych, zdrowego odżywiania się, bezpieczeństwa na drodze i podczas wakacji. Stanowiska były nadzorowane przez uczniów klasy VI oraz nauczycieli. Każda klasa miała kapitana, który miał obowiązek przewodniczyć pracy swoich kolegów podczas wykonywania zadań. Niektóre zadania były trudne, przede wszystkim jednak czasochłonne.
W międzyczasie, by było nam słodziej, poczęstowano nas gofrem. Po zakończeniu wszystkich zadań panie z Rady Rodziców przygotowały występ do piosenki zespołu „Łobuz” „Ona czuje we mnie piniądz”, tuż po tym zaskoczył nas „deszcz cukierków”. Po występie, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły udali się na ognisko, aby upiec kiełbaski. Uczniowie otrzymali również bułkę i soczek. Słuchaliśmy muzyki, do której mogliśmy potańczyć.
Na zakończenie dnia uczniowie losowali numerek, do którego był przypisany upominek oraz otrzymali lody.
To był bardzo udany dzień, uczniowie byli bardzo radośni, świetnie się bawili, naszej zabawie towarzyszyła także nauka. Szkoda,że mamy tylko jeden Dzień Dziecka w roku.
I. Giersz, M. Muzioł
Zapraszamy do galerii
1 czerwca nasza szkoła brała udział w akcji "Jak nie czytam jak czytam" pobijając ubiegłoroczny rekord czytania w jednym momencie.
Zachęcamy do odwiedzin na stronie https://czytamy.org/sprawozdanie-4014-2017-szkola-podstawowa-w-przepalkowie
Zapraszamy do galerii
Sto lat dla Mamy i Taty
Dzień Mamy i Taty w naszej szkole upłynął w miłej atmosferze. Już od rana uczniowie pod opieką nauczycieli odpowiedzialnych za organizację uroczystości przygotowywali się do występu. Zaangażowani byli wszyscy uczniowie. Każdy pragnął tego dnia swoim występem podziękować rodzicom za trud wychowania. Dzieci śpiewały, recytowały, grały na cymbałkach, tańczyły, przedstawiły również baśń „Brzydkie kaczątko”. Rodzice byli zachwyceni występami. Później dzieci już na boisku szkolnym, gdzie odbył się słodki poczęstunek dla rodziców i uczniów, zaśpiewały rodzicom „Sto lat” i wręczyły drobne upominki.
Ten dzień był fantastyczny, wszyscy się dobrze bawili.
K. Weyna
Zapraszamy do galerii
W naszej stolicy
Od 15 maja do 19 maja uczniowie klas III - VI byli uczestnikami wycieczki do Warszawy. Opiekunami byli: pani M. Gorzelańczyk, pani H. Węgrzyn i pani M. Wieczorek. Wszyscy przed wycieczką byli pełni energii, mimo że zbiórka przed szkołą była już o godzinie 550.
Podróż do Warszawy upłynęła miło. Przyjechaliśmy do Warszawy co najmniej dwie godziny przed czasem, dlatego jeszcze przed spotkaniem z przewodnikiem, poszliśmy do McDonalds na lody. Można było również zobaczyć apartament, który należy do sławnego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Po spotkaniu z przewodnikiem wjechaliśmy na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy piękne widoki. Zjeżdżając na dół, zobaczyliśmy delegację rządową. Następnie zwiedzaliśmy Łazienki Królewskie. Potem z punktu widokowego na lotnisku Chopina, zobaczyliśmy przylatujące i odlatujące samoloty. Dzieciom bardzo spodobały się progi zwalniające. Na koniec dnia pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania.
Następnego dnia spacerowaliśmy po ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie poszliśmy na Plac Piłsudskiego, aby zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie zobaczyliśmy Plac Teatralny i Krakowskie Przedmieście. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego i zwiedziliśmy Trasę Zamkową, zjedliśmy tam również obiad. Potem zwiedziliśmy Stare Miasto, zobaczyliśmy Katedrę, Barbakan, Rynek z Syrenką i Bazyliszkiem i Pomnik Małego Powstańca. Następnie pojechaliśmy do Multimedialnego Parku Fontann, a na koniec dnia zwiedziliśmy Powązki.
W środę zwiedziliśmy Stadion Narodowy i punkt widokowy. Po tym przejechaliśmy się metrem. Następnie byliśmy w pałacu i parku w Wilanowie. Zjedliśmy obiad w restauracji „Villanova”. Po pysznym obiedzie przeszliśmy się pieszo do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie obejrzeliśmy seans w ruchomym teatrze. Niestety obejrzeliśmy tylko jedną z trzech scen. Najbardziej czekaliśmy na zakończenie dnia, gdyż wybraliśmy się na chwilę relaksu czyli na pływalnię.
W czwarty i ostatni dzień wycieczki pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Później przeszliśmy się Parkiem Odkrywców. Tuż potem zobaczyliśmy Pomnik Syrenki nad Wisłą. Następnie poszliśmy na obiad do restauracji.
Z wycieczki wracaliśmy pełni wrażeń. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
R. Dąbrowski
Zapraszamy do galerii
27 kwietnia o godzinie 9.00 odbył się apel z okazji 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja, który przygotowali uczniowie klas IV – VI pod opieką pani S. Sudzińskiej. W apelu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Uroczystość rozpoczęła scenka, przedstawiająca nastolatków, którzy rozmawiali o znaczeniu świąt majowych: 1, 2 i 3 maja. Następnie uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn państwowy. Po jego zakończeniu uczniowie recytacją, śpiewem, a także tańcem, przypomnieli historię uchwalenia Konstytucji w 1791 roku oraz jej ogromne znaczenie dla naszego narodu.
Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała za przygotowanie uroczystości i jeszcze raz zwróciła uwagę na ważność nadchodzących świąt. Apel zakończył się odśpiewaniem pieśni apelowej.
Uczniowie klasy VI
Zapraszamy do galerii
22 marca 2016 r. w naszej szkole zorganizowano Pierwszy Dzień Wiosny. Wcześniej z tej okazji dla poszczególnych grup wiekowych zorganizowano konkurs plastyczny. Uczniowie klas 0-III mieli przygotować prace plastyczną dotyczącą zdrowego odżywiania się, a uczniowie klas IV-VI pracę plastyczną, dotyczącą negatywnych konsekwencji zażywania narkotyków i dopalaczy. Kilka dni wcześniej uczniowie klasy VI przygotowywali sok marchewkowo-jabłkowy, który był bardzo zdrowy, każdy mógł spróbować.
W pierwszy dzień wiosny pani Dyrektor przekazała przewodniczącej szkoły Karolinie Weynie władzę, symbolicznie przekazując jej klucze. Niektórzy uczniowie z klas IV-VI podczas 25 – minutowych lekcji pełnili rolę nauczycieli i pod bacznym okiem naszych wychowawców podjęli próbę prowadzenia lekcji. Niektóre klasy miały niespodziewane kartkówki, a inne miały luźne lekcje.
Po lekcjach każda klasa z wychowawcą zaczęła przygotowywać zdrowy posiłek, czyli sałatki lub kanapki. Niektórzy przystąpili od razu do działania, a niektórzy poszli na spotkanie z pracownikami Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim. Podczas niego dowiedzieli się, jak udzielić pierwszej pomocy, co zrobić, jak nasz kolega złamał nogę lub stracił przytomność. Pokazano nam między innymi, czym usztywniać złamaną nogę, zaprezentowano sprzęt, służący do udzielania pierwszej pomocy. Po obiedzie grupy wymieniły się, jedni poszli na spotkanie, a drudzy przygotowywali zdrowy posiłek.
Po sporządzeniu pysznych, zdrowych posiłków uczniowie przystąpili do konsumowania swoich pełnych witamin potraw. Następnie na boisku odbył się "Bieg po zdrowie". Każda grupa wiekowa miała do pokonania wyznaczoną odległość. Dzieci z oddziału przedszkolnego biegły 1 okrążenie boiska, klasy I-II - 2 okrążenia, klasy III-IV - 3 okrążenia, a klasy V-VI - 4 okrążenia. Wychowawcy również biegli ze swoją klasą. Po biegu każdy otrzymał medal oraz jabłko. Na zakończenie władza powróciła do Pani dyrektor i nauczycieli.
Dzień Wiosny był bardzo radosny, ale i pouczający. Następnego dnia już w wiosennym nastroju, realizowaliśmy swoje codzienne zadania.
Marcelina Muzioł
Zapraszamy do galerii
Święto Pluszowego Misia
25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dwa konkursy – plastyczny i literacki. Uczniowie klas 0-III przygotowali wiele ciekawych prac, wykonanych różnymi technikami. Ze względu na wysoki poziom trudno było wybrać laureatów. W konkursie literackim najciekawszy wiersz napisał uczeń kl.VI Radosław Dąbrowski. Tego dnia każdy z nas mógł także przynieść do szkoły swojego ukochanego pluszaka. W trakcie lekcji na naszych ławkach zagościli nasi wierni przyjaciele. Od samego rana kilku naszych kolegów czytało w klasach fragmenty książki o najsłynniejszym misiu czyli „Przygody Kubusia Puchatka”. Tego dnia świetnie się bawiliśmy.
Samorząd Uczniowski
Dostałem misia od moich rodziców,
Jak byłem jeszcze mały.
Ma nosek bardzo mały,
Uszko przyklapnięte
I spodnie w kratkę trochę rozcięte.
Bardzo kocham mojego pluszaka,
Chociaż jest z niego kawał zwierzaka.
Do dzisiaj mam go w swoim pokoju,
Siedzi na biurku sobie w spokoju.
Gdy lekcje odrabiam, piszę i notuję,
Miś mi podpowiada, a ja zapisuję.
Zostanie na zawsze w mej pamięci
Nawet, gdy w głowie dziewczyna mi zakręci.
W 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości
Uroczyste obchody świąt państwowych, to ważny element tradycji naszej szkoły.
W dniu 10 listopada, z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości spotkaliśmy się na uroczystym apelu, aby oddać hołd naszym przodkom, którzy podejmowali różne działania, abyśmy my dzisiaj, mogli wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego, mówić po polsku, i na mapie świata odszukać skrawek ziemi, który nazywa się Polska. Gościem honorowym uroczystości był pan Jan Kuma, wieloletni mieszkaniec wsi Olszewka, żołnierz Armii Krajowej, pseudonim „Okoń”, uczestnik Akcji III Most.
W programie artystycznym, który został przygotowany pod kierunkiem pani H. Reinke-Węgrzyn i pani Z. Skrzypińskiej, uczniowie zatańczyli poloneza i przedstawili montaż słowno – muzyczny pod hasłem Bohaterom walczącym o wolność. Przypomnieli w nim walkę kilku pokoleń rodaków, które nie pozwoliły światu zapomnieć, o istnieniu narodu polskiego, ale również walkę o kształtowanie się granic odzyskanego państwa, II wojnę światową i zniewolenie komunistycznym systemem do 1989.
Docenili fakt, iż urodzili się i żyją w wolnej Polsce. Podkreślili, że wśród nas, z każdym rokiem jest coraz mniej osób, które są żywymi świadkami bolesnych przeżyć naszego kraju, a jeszcze mniej tych, którzy narażając własne życie i swej rodziny, czynnie włączyli się w walkę przeciwko okupantom w czasie ostatniej wojny. Tym szczególniej czuliśmy się zaszczyceni, że mogliśmy na naszej uroczystość z okazji Święta Niepodległości gościć pana Jana Kumę, uczestnika wydarzenia, które przeszło do historii II wojny światowej, pod nazwą Akcja III Most.
Z okazji zbliżających się 95 urodzin, życzyliśmy panu Janowi wielu lat w dobrym zdrowiu i zaśpiewaliśmy tradycyjne 100 lat.
Uczniowie klas starszych uczestniczyli w „żywej lekcji historii”, w czasie której poznali przebieg Akcji III Most z relacji jej uczestnika. W nocy z 25/26 lipca 1944 r. partyzanci z oddziałów Armii Krajowej, a jednym z nich był pan Jan Kuma, na przygotowanym tajnym lądowisku „Motyl” umożliwili lądowanie samolotu, którym do okupowanej Polski przybyli kurierzy Rządu Londyńskiego, a w drodze powrotnej, samolot zabrał elementy niewybuchu niemieckiego pocisku typu "ziemia – ziemia" o nazwie rakieta V-2. Po tej wyjątkowej lekcji jej uczestnicy rozumieją, dlaczego historycy, doceniając znaczenie akcji i bohaterską postawę jej uczestników, mówią i piszą „Oni ocalili Londyn”.
Tegoroczne spotkanie uczniów naszej szkoły z panem Janem Kumą, było już trzecim. Uczniowie wspominali wycieczkę szkolną w maju 2014r., w czasie której towarzyszyliśmy panu Janowi w czasie uroczystych obchodów 70 –tej rocznicy Akcji III Most w miejscowości Zabawa/Wał Ruda.
W dniu 11 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Sośnie, gdzie uczestniczyli we mszy św. w intencji Ojczyzny i zaprezentowali, przedstawiony wcześniej społeczności szkolnej program artystyczny.
red.
Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swej klasy i szkoły...”
Uroczyste Pasowanie na Ucznia odbyło się 4.11.2016 r. W uroczystości brali udział rodzice Pierwszaków i cała społeczność szkolna. Na ten szczególny dzień bohaterowie dnia po opieką pani Z. Skrzypińskiej przygotowali występ, który spodobał się całej widowni. Potem złożyli ślubowanie. Następnie na pamiątkę pierwszacy odcisnęli swój palec na kartce, pieczętując w ten sposób akt ślubowania. Występ był bardzo udany. Po przedstawieniu wszyscy rozeszli się do klas, a Pierwszacy, ich rodzice, wychowawczyni i pani Dyrektor udali się na słodki poczęstunek.
Zapraszamy do galerii
„Cyrk Szok”
Bawiliśmy się świetnie, gdy 4.11.2016r. o 12:15 do naszej szkoły przyjechał „Cyrk Szok” z Ukrainy. Artyści pokazywali nam sztuczki cyrkowe. Na początku pani się z nami przywitała. Najpierw zaprezentowano żonglerkę, później był pokaz z gołębiem. Można było dotknąć węża, było bardzo dużo chętnych osób. Najfajniejsze były psy na motorze i inne sztuczki, przygotowane przez artystów. Na ochotnika można było żonglować trzema pudełkami. Na zakończenie tańczył miś polarny, który prawie się nie zmieścił w klasie. Cyrk się wszystkim podobał i wszyscy byli zadowoleni. Na koniec można było kupić pamiątki.
I. Giersz
13 października 2016 roku w naszej szkole w Przepałkowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przygotowała młodzież z Samorządu Szkolnego pod kierunkiem pani M. Wieczorek oraz uczniowie klasy IV pod opieką pani A. Bukolt. W uroczystości wzięła udział pani Maria Gorzelańczyk – Dyrektor szkoły, nauczyciele, rodzice uczniów klasy IV oraz uczniowie z poszczególnych klas. Zgodnie z tradycją naszej szkoły przy okazji apelu poświęconego DEN nastąpiło przyjęcie uczniów klasy IV do starszej grupy wiekowej. Apel obfitował w recytowanie wierszy przez uczniów klasy IV oraz śpiewanie piosenek. Pierwsza część apelu przebiegła w poważnej i odświętnej atmosferze. Po prezentacji uczniów klasy IV nastąpiła dla nich część sprawdzająca znajomość organizacji szkoły, a także stopień wiedzy o pracownikach szkoły, w tym o nowej wychowawczyni. Uczniowie klasy IV udzielali samych poprawnych odpowiedzi, co potwierdziło tylko fakt ich gotowości do wstąpienia w szeregi starszej braci uczniowskiej. Wychowawczyni także otrzymała nie lada zadanie, polegające na narysowaniu z zawiązanymi oczami swojej szefowej, czyli pani Dyrektor Marii Gorzelańczyk. Zadanie zostało zaliczone poprzez aprobatę wszystkich zebranych i dostarczyło wszystkim wiele radości. Ostateczna decyzja o przyjęciu całej klasy do starszej grupy wiekowej zapadła po próbie końcowej. Próba ta polegała na zatańczeniu wybranych tańców oraz na wypiciu specjalnej mikstury o tajemniczym smaku. Uczniowie choć zaskoczeni nieco tym zadaniem, zakończyli je z uśmiechem na twarzy przy wsparciu i oklaskach zgromadzonych.
Następnie głos oddano pani Dyrektor, która dziękując organizatorom apelu, podkreśliła jego wartość wychowawczą i artystyczną. Na koniec uczniowie klasy IV oraz ich rodzice udali się na słodki poczęstunek, w trakcie którego mieli okazję na rozmowy. Uczniowie, choć trochę zmęczeni, żartowali i śmiali się, opowiadając sobie sytuacje, które miały miejsca na apelu. Uroczystość bardzo spodobała się zebranym i zapewne pozostawiła miłe wspomnienia.
Uczniowie klasy IV z wychowawczynią
W tym roku już po raz szesnasty uczestniczyliśmy w uroczystym apelu z okazji Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Uczniowie klas IV, V, i VI pod opieką pani B. Juhnke przygotowali montaż słowno – muzyczny, w którym przypomnieli historię życia Świętego Jana Pawła II i moment jego powołania na stolicę Piotrową. Przywołano słowa Papieża o Bożym miłosierdziu, jego wezwanie, by życie było przepełnione miłosierdziem do drugiego człowieka.
Prezentacja multimedialna, którą obejrzeliśmy w trakcie apelu miała nam uświadomić, jak ważne jest, by na co dzień dostrzegać ludzi, którzy potrzebują naszego wsparcia i naszej pomocy. Papież w swym nauczaniu przypominał:
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”