Przypominamy o trwającej rekrutacji
na nowy rok szkolny 2023/2024.
Wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego znajdują się w sekretariacie szkoły.
Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego oddziału przedszkolnego składają deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2023/2024.
Wszystkie wnioski również można pobrać u nauczyciela w oddziale przedszkolnym oraz u dyrektora szkoły.
Wnioski będą przyjmowane do 16.03.2023r.
W naszej szkole psycholog oraz pedagog rozpoczęły cykl zajęć pt. "Jak radzić sobie ze stresem". Stres jest obecny w Naszym życiu – zarówno w szkole, przy tablicy, odpowiedzi jak i na sprawdzianie. Odczuwanie stresu wiąże się z tym że nasze ciało przygotowuje się do stawienia czoła czemuś co spostrzegamy jako zagrożenie.
Odczuwanie stresu jest też tym większe im większa niepewność co do dalszego przebiegu nauki, egzaminów. Przed szczególnym wyzwaniem stoją uczniowie klas ósmych.
Co w związku z tym możecie zrobić aby zmniejszyć ten odczuwany przez Was stres?
Ponieważ uczucie stresu jest sposobem w jaki na stresującą sytuację odpowiada nasze CIAŁO i UMYSŁ, warto zadbać o obie te sfery. Nieprzyjemne doznania związane ze stresem będą mniejsze, jeśli będziecie aktywni fizycznie, zachowacie mniej więcej stałe godziny snu, zgodne z rytmem dobowym (czyli w nocy raczej śpimy) i odpowiednią dietę – dostosowaną też do ilości ruchu na którą możecie sobie teraz pozwolić.
Zarządzając swoim stresem związanym z przygotowaniami do egzaminów warto trzymać się pewnego planu działania. Zostawianie większej części materiału na ostatnie dwa lub trzy dni przed egzaminem będzie wiązało się ze zdecydowanie większym stresem niż powtarzanie go nieco wcześniej. Duży stres, nawet jeżeli pomaga się zmobilizować, sprawia że zapamiętywanie, uczenie się jest o wiele mniej efektywne.
W tłusty czwartek w naszej szkole zorganizowaliśmy kiermasz wypieków.
Jak zwykle dziękujemy rodzicom za dostarczenie słodkości.
Cału dochód zebrany tego dnia zostanie przeznaczony na organizację Dnia Dziecka dla naszych uczniów.
Dziękujemy
Uczniom oraz nauczycielom
życzymy miłego, bezpiecznego
i udanego wypoczynku :)
Od rana z zaciekawieniem zaglądaliśmy do sali nr 14. Naszym oczom ukazał się niezwykły zbiór ogromnej ilości zabawek wykonanych z klocków lego. Jej autorem jest uczeń klasy VIII, Szymon Nowak, który z wielką pasją opowiadał o swoim hobby. Nawiększym zainteresowaniemwśród dzieci i młodzieży cieszyła się kolejka wraz z pociągami oraz samochody. Szymon po krótce przedstawił historię klocków lego, odpowiadał na pytania odwiedzających wystawę. Jest zagadka, na której rozwiązanie czeka Szymon - skąd pochodzą te zwykłe i zarazem niezwykłe klocki?
Bardzo dziękujemy p. Ewelini Mizdalskiej - Nowak za pomoc w zorganizowaniu wystawy :)
Po dwuletniej przerwie z utęsknieniem czekaliśmy na wyjątkowych gości - na nasze babcie i naszych dziadków. Z okazji zbliżającego się Ich święta zaprezentowaliśmy Jasełka, klasy starsze pochwaliły się grą na instrumentach. Nie zabrakło wierszy i piosenek dla naszej wyjątkowej publiczności. Bardzo jesteśmy zadowoleni, że nasza uroczystość środowiskowa cieszyła się dużą frekwencją. Po montażu słowno - muzycznym przyszedł czas na spotkanie przy kawie i herbacie oraz słodkim poczęstunku - był to udział rodzicwów.
Bardzo dziękujemy :)
Jeszcze raz życzym Wam wielu lat w zdrowiu i zadowolenia z wnucząt.
.
22 grudnia w naszej szkole odbyła się szkolna wigilia. Najpierw obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy II. Mali aktorzy otrzymali gromkie brawa od społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości, rodziców występujących. Następnie każda z klas zaśpiewała lub zagrała na instrumentach kolędę. Do najmłodszych przyszedł Gwiazdor z prezentami. Starsi uczniowie podczas wigilii klasowych też zostali obdarowani upominkami.
6 grudnia
Tradycją w naszej szkole stało się coroczne, uroczyste "zapalenie" choinki na szkolnym korytarzu. W otoczeniu społeczności szkolnej pani dyrektor dopełnila dzieła włączając lampki na pięknie udekorowanym drzewku. Na korytarzu panował świąteczny nastrój, uczniowie mieli na sobie elementy stroju Świętego Mikołaja, włączając się w obchody kolejnego już w tym roku "szalonego dnia".
25 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia. Większość uczniów oczywiśie przyniosła swojego ulubionego pluszaka. Ci, którzy mieli przytulankę nie byli odpytywani na lekcji. Ja i moja przyjaciółka Magda z V klasy przeczytałyśmy młodszym dzieciom fragment książki o misiu. Bardzo im się podobało. To był naprawdę świetny dzień. Nie możemy się doczekać kolejnego dnia misia :)
Julka Falkowska
24 listopada uczniowie klas 4-8 obejrzeli w CKiS w Sępólnie spektakl "Balladyna". Dramat Juliusza Słowackiego wystawiał Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Piękna scenografia, kostiumy, efekty specjalne i animacja multimedialna przyciągały uwagę widowni. Gra aktorska, zwłaszcza Grabca, Goplany, Skierki i Balladyny, była wręcz mistrzowska! Kolorowe dymy i muzyka dobrze dobrana do poszczególnych scen dopełniały całości. Spektakl przypomniał wszystkim, jak ważna w życiu jest odpowiedzialność człowieka za swoje czyny i dlatego warty był obejrzenia.
Dnia 24.11.2022 r. w czwartek pojechaliśmy do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim na spektakl pt.,,Balladyna". Spektakl rozpoczął się o 11:50, całość trwała około 70 minut. Spektakl był udany, dużo się działo i wszystkie sceny były fajnie odegrane. Niestety niektórzy z widzów podczas spektaklu rozmawiali i śmiali się, przez co jeden z aktorów wypowiedział kilka gorzkich słów prawdy pod adresem przeszkadzających. Podsumowując spektakl był bardzo fajny i ciekawiy.
Nadia Gromacka
24 listopada dzieci z oddział przedszkolnego i klasy II uczestniczyły w wycieczce do Biblioteki Publicznej w Sępólnie Kraj. Podczas lekcji bibliotecznej miały okazję zobaczyć najmniejszą i nacięższą książkę w bibliotece. Z wielkim zainteresowaniem oglądały książki: do prania, z dziurką, z puzzlami, z metra czy książkę-tetatrzyk kamishibai.
Panie bibliotekarki zadbały o możliwość pooglądania przez dzieci zbiorów bibliotecznych. Nie zabrakło zabaw z książką, ilustracją i pacynkami.
Bardzo diękujemy :)
W związku z obchodzonym 17 listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia nasza szkoła realizowała kampanię społeczną "Nie spal się na starcie" a w przedszkolu projekt profilaktyki antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas". Uczniowie całej szkoly uczestniczyli w szeregu działań dzięki którym uświadomili sobie jakie negatywne skutki niesie ze sobą palenie papierosów oraz coraz bardziej popularnych e-papierosow a także bycie biernym palaczem. Dzieci obejrzały ciekawa prezentację przygotowaną przez panią Joannę Has i Marlenę Steckiewicz, a następnie wykonały plakaty. Zwieńczeniem akcji była prelekcja przygotowana przez zaproszonych gości. Po raz pierwszy w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Sanepidu panią Alicję Dams, która w bardzo rzeczowy sposób uświadomiła zdrowotne skutki palenia. Natomiast bardzo trafnym dopełnieniem był wykład przygotowany przez przedstawiciela Policji panią Aleksandrę Bratz, która zajmuje się sprawami nieletnich. Pani Aleksandra uświadomiła uczniów, jakie skutki prawne niesie ze sobą demoralizacja (a tym jest m.in.palenie papierosów również poza terenem szkoły). Mamy nadzieję wszyscy dorośli, którzy pracują z dziećmi w naszej szkole iż te działania przyniosą pozytywny skutek w dokonywaniu dobrych wyborów dorastającej młodzieży.
Marlena Steckiewicz
10 listopada w naszej szkole odbyl sie apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego przez całą szkolę. Na scenie wystepowali uczniowie głównie z klas 5 i 8. Odgrywali oni scenki, które przybliżyły nam historię Polski z zaborów. Wystrój w sali był skromny, ale bardzo ładny i pasujący do uroczystości. Na kurtynie wisiała flaga Polski, nasze godło oraz napis nawiązujący do święta. Na tablicy interaktywnej widniały obrazki, które przybliżały to, co działo się na scenie. Występujący przedstawili nam dużo scenek i zaśpiewali dużo piosenek, które przybliżały nam, życie ludzi i wygląd domów podczas zaborów. Przedstawienie było bardzo ciekawe, pełne emocji i pouczające. Jestem pewna, że na długo pozostanie w naszych pamięciach.
Paulina Nelke
10 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w seansie kina sferycznego. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni tą prezentacją. W naszej szkole był specjalny namiot przeznaczony do takich pokazów, wchodziliśmy do niego bez butów i mieliśmy być cicho. Nie było można mieć żadnego urządzenia, które emituje światło, bo mogło to by przeszkodzić w pokazie planet i gwiazd.
Byliśmy bardzo zadowoleni z pokazu. Wiele dowiedzieliśmy się o planetach, gwiazdach i księżycach.
Roksana Lum
9 listopada 2022r. o godzinie 12:35 mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z pracownikami Bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej. Muzycy przedstawili nam reperutar związany z 11 listopadem – Dniem Niepodległości. Na początku pani prowadząca przedstawiła nam muzyków. Póżniej usłyszeliśmy kilka utworów i pieśni patriotycznych, między innymi "Warszawiankę”, “Rozkwitały pąki białych róż” i inne. Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć naszego hymnu.
Uczniom bardzo się podobał występ artystów z Bydgoszczy. Była to bardzo fajna i wesoła wspólna lekcja muzyki i historii.
Lilia Fedora
7 listopada po przyjeździe do szkoły wyruszyliśmy na wycieczkę edukacyjną do Sępólna Kraj. Najpierw obejrzeliśmy w CKiS film pt. "Kopciuszek i Kamień Życia". Bardzo nam się on podobał. Później przeszliśmy do Sali Zabaw KlaWo. Pani Katarzyna Lewandowska zadbała o wiele dodatkowych atrakcji. Oprócz wspaniałej zabawy na torze wspinaczkowo-sprawnościowym były gry i zabawy edukacyjne, konstruowanie z klocków, tatuaże i pieski lub szable wykręcone z balonów. Pizza i frytki bardzo nam smakowały. To był dzień piełen wrażeń i radości.
Tradycją są coroczne wycieczki na cmentarz w Komierowie w celu upamiętnienia poległych za wolność Ojczyzny. Nie zabrakło nas i w tym roku w te pierwsze dni listopada.
PAMIĘTAMY!