.
.
W czwartek 30.05.2022r. odbyła się wycieczka zawodoznawczo-rekreacyjna, w której wzięli udział uczniowie klas VI-VIII.
Na początku byliśmy w Nieżychowicach w 34 Chojnickim Batalionie Radiotechnicznym. Zostaliśmy oprowadzeni po terenie batalionu, poznaliśmy historię tego miejsca, dowiedzieliśmy się, jakie zadania wykonują żołnierze. Przeżyliśmy również swoją pierwszą w życiu musztrę.
Następnie udaliśmy się do Mundurowej Szkoły Technicznej w Chojnicach, w której uczniowie gościnnie nas przyjęli, oprowadzili po szkole, zachęcając jednocześnie do skorzystania w przyszłości z jej oferty.
Kolejny punkt to zabawa w Kręgielni ,,Mistral”. Spróbowaliśmy swoich sił w gry w kręgle, bilard, jednocześnie smakując przysmaków z tamtejszego baru.
Podczas wycieczki mieliśmy również możliwość pospacerowania po chojnickim rynku.
Na samym końcu zrelaksowaliśmy się na basenie, gdzie pod okiem ratowników miło spędziliśmy czas w wodzie.
Wycieczka, na pewno dla każdego z nas, będzie miłym wspomnieniem.
H. Nelke
.
Swoją miłość do ziemi ojczystej wyraziliśmy, przygotowując się i biorąc udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim i Konkursie Pieśni Patriotycznej. Odbył się on 28 kwietnia. Każda klasa miała swoich reprezentantów. Uczestnicy recytowali wybrany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej.
Zwycięzcami Konkursu Recytatorskiego zostali:
- w grupie uczniów klas 0 – III: W. Lewandowski, B. Blejder, K. Lewandowska,
- w grupie uczniów klas IV -VI: M. Piotrowska, L. Fedora, J. Falkowska,
- w grupie uczniów klas VII – VIII: K. Dammer, H. Nelke, M. Chylewska.
W Konkursie Pieśni Patriotycznej prezentowały się poszczególne klasy. Niektórzy uczniowie wykonali utwory indywidualnie. Wyróżnieni zostali: R. Sala, K. Dammer i J. Falkowska.
N. Gromacka
28 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Każda klasa zaprezentowała jedną piosenką o treściach patriotycznych. Nie było wygranych i przegranych, w tej kategorii komisja nie przyznawała miejsc. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
W kategorii wykonawców indywidualnych, przyznano następujące miejsca:
1 miejsce - Radosław Sala z klasy 8,
2 miejsca- Julia Falkowska z klasy 4 oraz Klaudia Dammer z klasy 7
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, tradycyjnie bogatego zajączka i mokrego dyngusa oraz wesołego „Alleluja”
życzy
społeczność szkolna
Szkoły Podstawowej w Przepałkowie
Przepałkowo, kwiecień 2022r.
31.03.2022 r. odbyła się wycieczka do ,,Wioski ginących zawodów’’. Pojechaliśmy tam, aby poznać zawody, które były kiedyś popularne oraz by świetnie się bawić. Wyjechaliśmy tam o godzinie 9:00 i po dotarciu na początku zostaliśmy mile ugoszczeni i zapoznani ze wszystkimi atrakcjami. Pierwszą atrakcją było haftowanie. Każdy świetnie się bawił haftując wielkanocnego króliczka, którego później zabraliśmy do domu. Następnie poszliśmy poczęstować się uparowanymi ziemniakami z solą. Znaleźliśmy też czas, aby poznać alpakę. Pan który zajmował się Kameleonem -bo właśnie tak miało na imię to zwierze, opowiedział nam różne ciekawostki o tych zwierzakach. Mogliśmy ją pogłaskać, zrobić sobie z nią zdjęcie a nawet przytulić. Po jakimś czasie poszliśmy lepić z gliny. Jako, że mamy wielkanocny klimat ulepiliśmy kurczaczki. Niektórym wychodziły łabędzie albo inne zwierzątka, aczkolwiek każdy świetnie się bawił i śmiechom nie było końca. Kiedy wyszliśmy z domku, w którym lepiło się z gliny zostaliśmy zaproszeni na ognisko, gdzie było można usmażyć sobie kiełbaskę przy ognisku i porozmawiać z innymi. Mieliśmy możliwość skorzystania z różnych sprzętów sportowych, np. piłka do nogi, hula hoop, skakanki i wiele innych. To był idealny czas na to, aby porozmawiać lub pośmiać się z innymi. Gdy wycieczka dobiegała końca Pani zaprezentowała nam stare urządzenia, maszyny i przyrządy, którymi ludzie musieli się posługiwać dawno temu. Na tej wycieczce każdy świetnie się bawił.
M.Chylewska
W dniu 21.03.2022 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. W ramach tego dnia, uczniowie losowali dany kolor na jaki mieli ubrać się w tym dniu. Żeby urozmaicić ten dzień zorganizowano „Dzień bez plecaka”. Uczniowie zastąpić mieli plecak wszystkim co możliwe. Pomysły były przeróżne, od wiader i wózków dla lalek aż po akordeony i kosze na ubrania. Na koniec dnia odbyło się ognisko dla wszystkich uczniów.
Patrycja Januszewska
11.03.2022r. uczniowie pod opieką nauczycieli wyruszyli na przemarsz do krzyża w Przepałkowie, by okazać solidarność z narodem ukraińskim. Zapaliliśmy znicze i wspólnie odmówiliśmy modlitwę za poległych na Ukrainie. Wszyscy wierzymy, że ten zły czas minie i nastaną tylko dobre chwile.
Milena Wardin
Malwina Chylewska
Dnia 8 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. W każdej klasie były rozdawane małe upominki i kwiaty. Nasi koledzy wręczali również kwiaty panią pracującym w naszej szkole.
A. Twarda, N. Goszczak
Tradycja obchodów Światowego Dnia Kota w naszej szkole w tym roku ze względu na ograniczenia pandemiczne oraz naukę zdalną w klasach V-VIII wyglądała inaczej niż dotychczas. W naszej szkole został zorganizowany konkurs „FAJNA FOTA NA DZIEŃ KOTA”
Pręgowane, marmurkowe, łaciate, białe, rude, czarne, szare, szylkretowe, rasowe i dachowe – wszystkie koty na świecie obchodziły po raz kolejny w dniu 17 lutego 2022 roku swoje międzynarodowe święto - Światowy Dzień Kota. Wraz z mruczkami świętowali także ich miłośnicy, których nie zabrakło wśród nauczycieli i uczniów klas 0-VIII naszej Szkoły.
Kocie święto zapoczątkowały w 1990 roku spotkania rzymskich miłośników mruczących czworonogów, którzy corocznie w dniu 17 lutego oddają cześć tym niezwykle lubianym we Włoszech zwierzakom, zamieszkującym m.in. w słynnym Koloseum. W Polsce Dzień Kota obchodzony jest od 2006 roku z inicjatywy prezesa Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia, Wojciecha Alberta Kurkowskiego.
Światowy Dzień Kota- to święto mające na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, przyświeca mu także idea niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom. Nie wszystkie koty mogą cieszyć się opieką i towarzystwem człowieka - szacuje się, że w Polsce żyje około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Schroniska oraz rozmaite organizacje działające na rzecz zwierząt poświęcają im akcje charytatywne, jednak pomoc ta jest niewystarczająca.
Często w naszej szkole są organizowane zbiórki np. karm.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :)
J.Has
Do wizyty Świętego Mikołaja w naszych domach pozostało jeszcze sporo czasu, lecz my już teraz postanowiliśmy założyć czerwone czapki. Nasza szkoła włączyła się w do zbiórki charytatywnej. Zebraliśmy sporo książek, żywności, gier. Bardzo dziękujemy za okazane serce.
J.Has
21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Głównym celem tego dnia jest zachęcanie do czynienia dobrych uczynków oraz promowanie życzliwości jako najlepszej formy kontaktu międzyludzkiego.
Mimo, że okazywanie bezinteresownej życzliwości nie wymaga określonej pory, to jednak chcielibyśmy ogłosić, że w naszej szkole tydzień od 15.11 -19.11.2021 był TYGODNIEM ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Każdy dzień obchodziliśmy pod innym hasłem.
Na dolnym korytarzu powstało Drzewko Życzliwości- dzieci przyklejały na plakat pozytwyne hasła, powstały plakaty oraz gazetka dotycząca tolerancji. Na schodach pojawiły się przyklejone hasła motywujące. Powstała skrzynka pozdrowień. Przez cały tydzień na przerwach dzieci podejmowały różne aktywności związane z życzliwością.
J.Has
10 listpada odbyła się uroczystość "PASOWANIA NA UCZNIA". Dzieci z klasy I przygotowały część artystyczną, podczas której m.in. upamiętnili 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Samorząd Uczniowski przeegzaminował najmłodszych uczniów ze znajomości bycia dobrym uczniem i kolegą. Po złożonym ślubowaniu Pani dyrektor dokonała uroczystego Pasowania oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Rodzice obdarowali pełnoprawnych uczniów upominkami.
W czwartek 28.10.2021 roku obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie, klas IV – VIII rozwiązywali test z wiedzy o językach. Najlepiej poradziła sobie „wspaniała piątka” z klasy V, nagrodą dla nich jest wyjazd do Parku Trampolin w Bydgoszczy. Serdecznie im gratulujemy! Na każdej z przerw, chętni uczniowie zaprezentowali całej społeczności szkolnej: stroje, potrawy, tańce , piosenki, które są charakterystyczne dla następujących państw: Hiszpanii, Rosji, Włoch, Francji, Holandii i Niemiec. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, uczyliśmy się podstawowych zwrotów grzecznościowych, smakowaliśmy przysmaki. Wszyscy się świetnie bawili, jednocześnie wzbogacając swoją wiedzę.
M.Grzeszczuk
Szanowni Rodziece i Uczniowie w zakładce Więcej w Plikach do pobrania znajduje się komplet dokumentów Zespołu Brokerów Ubezpieczeniowych Gołębiewska na bieżący rok szkolny.
Są to:
- tabela świadczeń - zakres ubezpieczenia obowiązujący w roku szkolnym 2021/2022,
- ogólne warunki ubezpieczenia /OWU EDU PLUS/,
- sposoby zgłaszania zdarzeń,
- graficzna instrukcja internetowego zgłaszania szkody,
- druk zgłoszenia szkody dla zgłoszeń „papierowych.
13.10.2021r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W czasie apelu odbyło się Przyjęcie klasy IV do starszej grupy wiekowej. Klasa czwarta przygotowała bardzo ciekawe przestawienie artystyczne. Po zdaniu egzaminu, który polegał na zjedzeniu zjedzeniu łyżeczki czekolady, a później wypicie soku z cytryny nastąpiło Przyjęcie klasy IV do starszej grupy wiekowej. Samorząd Uczniowski rozdał w upominku portrety każdemu z nauczycieli i przydzielił 5 odznak.
M.Chylewska
Z dumą i radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków 0,4 % rezerwy subwencji oświatowej na rok 2021, na wyposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Otrzymaliśmy kwotę w wysokości 65.868,00 złotych. Zakupione pomoce są niezbędne do realizacji podstawy programowej z wielu przedmiotów przyrodniczych ( biologia, geografia, chemia, fizyka). Wobec takiego doposażenia postanowiliśmy zorganizować pracownię przedmiotów przyrodniczych w sali numer 12. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele cieszą się z profesjonalnych pomocy dydaktycznych oraz z nowej pracowni.
A.Bukolt
08.10 odbył się w naszej szkole teatrzyk. Opowiadał on o zbiegłej z pasów zebrze. Dzieci z młodszych, jak i starszych klas świetnie się bawili. Dowiedzieliśmy się, jak przechodzić bezpiecznie przez pasy. Aktorzy opowiadali również o znakach drogowych i dowiedzieliśmy się co one oznaczają.
P. Nelke